W tym miesiącu mieszkańcy Gdańska mogą odwiedzić interaktywną wystawę naukową dla dzieci i młodzieży pod nazwą Akademia Odkrywców. To wystawa eksperymentów, która w przystępny sposób pokazuje podstawowe zjawiska fizyki i techniki. Uczestnicy Akademii Odkrywców samodzielnie uruchamiają urządzenia i obserwują ich działania. Wystawa składa się z 25 stanowisk i zlokalizowana jest w jednym z lokali znajdujących się na poziomie hipermarketu. Wśród przygotowanych stanowisk eksploracyjnych znalazły się m.in. kołyska Newtona, kula plazmowa, półkule magdeburskie czy lewitująca piłka. Wystawa eksperymentów otwarta jest w każdy piątek, sobotę i niedzielę października.

Z kolei w ostatnim tygodniu października klienci Galerii Chełm będą mogli skorzystać z ofert promocyjnych przygotowanych przez najemców centrum handlowego. Podczas Tygodnia Ofert Specjalnych trwającego od 25 do 31 października w galerii będzie można kupić taniej m.in. produkty z kategorii odzież, bielizna oraz zdrowie i uroda.

Galeria Chełm, należąca do sieci Tesco Polska, mieści się przy ul. Cienistej w Gdańsku. W centrum znajduje się ponad 40 markowych sklepów. Największymi najemcami są takie marki jak Tesco, Deichmann, CCC, Triumph, 5-10-15, Esotiq, Marrionaud czy Vobis. Galeria Chełm została otwarta dla klientów w sierpniu 2008 roku.