Projekt „Dodajcie nam skrzydeł” napisany wspólnie przez Zespół Szkół Specjalnych z Rybnika oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika, zakłada pomoc uczniom i absolwentom w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy – czyli zaktywizowanie zawodowe i społeczne osób niepełnosprawnych.

Lalki, torby ekologiczne, okolicznościowe karty pocztowe, korale, wyroby z ceramiki, kolorowe rysunki – to wszystko można będzie oglądać na wystawie rozstawionej na sztalugach i w specjalnych gablotach umieszczonych na drugim piętrze galerii Focus Mall. Autorami wszystkich prezentowanych prac są uczniowie placówki.

Galeria rozrywkowo – handlowa Focus Mall to obiekt w centrum Rybnika. Zbudowana na miejscu starego browaru galeria, którą otwarto 5 września 2007 roku, to ok. 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji, oraz 7-salowe Multikino, zlokalizowane na drugim piętrze obiektu.

Focus Mall jest inwestycją Parkridge CE Retail, która zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych pod marką Focus Park. Rybnicka galeria jest pierwszym tego typu obiektem – w roku 2008 otwarte zostały galerie Focus Mall w Bydgoszczy i Zielonej Górze, w 2009 w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne projekty dotyczą m.in. Gliwic, Jeleniej Góry i Piły.