Rada nadzorcza Bomi przyjęła rezygnację Andrzeja Wojciechowicza w piatek 15 października. Tego samego dnia na stanowisko prezesa zarządu powołano Marka Romanowskiego, który do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa spółki.

Romanowski z Bomi związany jest od 2008 roku. W firmie odpowiedzialny był za handel oraz operacje segmentu detalicznego spółki. Wcześniej zasiadał w zarządach takich firm jak: Rast, CDN RCR czy Rancor.

Zarząd Bomi w nowym składzie, wraz z radą nadzorczą spółki, przygotowuje modyfikację strategii rozwoju segmentu detalicznego, która zostanie zaprezentowana do końca listopada 2010 r.

Grupa Kapitałowa Bomi jest jedną z największych sieci supermarketów delikatesowych oraz supermarketów typu premium w naszym kraju. Firma posiada własne zaplecze dystrybucyjne. Grupa kapitałowa powstała poprzez połączenie spółki P.P.H. Bomi SA ze spółką Rast SA oraz poprzez przejęcie 95 proc. akcji w spółce Rabat Pomorze SA. Grupa posiada obecnie 69 sklepów delikatesowych i supermarketów w 19 miastach Polski. Dodatkowo 50 placówek w systemie pełnej franczyzy, a także 1524 sklepy partnerskie połączone w ramach sieci Sieć 34 oraz eLDe. Dystrybucja prowadzona jest w spółkach Rabat Pomorze oraz Curyło-Asterix.