Dzięki trzem nowym lokalom oferta handlowa Starej Cegielni znacznie się powiększyła. W galerii działają już tacy najemcy jak: delikatesy Bomi, Rossmann, CCC, bank Millennium, salon fryzjerski oraz jubiler. Pizza Bar Paletti oferuje dania kuchni włoskiej, głównie pizze, makarony, sałatki, zupy oraz dania z grilla. Kebab House to propozycja dla osób gustujących w daniach kuchni Tureckiej. Z kolei Asia Express ma w ofercie dania kuchni dalekiego wschodu w tym zupy, przystawki oraz dania główne z warzywami, mięsem oraz owocami morza

Stara Cegielnia to osiedlowe centrum handlowe typu convenience. Galeria łączy nowoczesne rozwiązania z historyczną atmosferą XIX-wiecznego budynku. Wierne odtworzenie detali architektonicznych zabytkowego obiektu sprawia, że Stara Cegielnia wpisuje się w unikalną architekturę Szczecina.

Właścicielem obiektu jest Caelum Development, irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą w Warszawie. Została utworzona w 2002 roku przez spółkę Capital Partners, prywatnego irlandzkiego inwestora z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii, Niemiec i Węgier. Swoją działalność skupia na rynku obiektów handlowych położonych głównie w miastach średniej wielkości.