Oprócz sprzedaży, Grupa Tesco zwiększyła także zysk operacyjny o 9,1 proc., włączając w to aż 30 proc. wzrost w rejonie Azji. Władze Grupy podkreślają, że lepsze wyniki finansowe to efekt ożywienia gospodarczego na świecie. W Polsce dodatkowo pomogła spółce odporność krajowej gospodarki na kryzys.

– W Polsce zrobiliśmy ogromny postęp i teraz jest ona naszym drugim pod względem wielkości rynkiem w Europie, zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysków – czytamy w komunikacie spółki.

Spółce udało się utrzymać w Polsce stabilny wzrost sprzedaży like for like, który w przypadku sklepów o mniejszym formacie wyniósł 10 proc. W drugiej połowie roku Tesco planuje otworzyć w naszym kraju kolejne placówki o łącznej powierzchni sprzedaży 400 tys. mkw.

W tym roku Grupa Tesco dzięki inwestycjom chce stworzyć 16 tys. nowych miejsc pracy na świecie, w tym 9 tys. w Wielkiej Brytanii

Pierwszy sklep pod nazwą Tesco powstał w 1929 roku w londyńskiej dzielnicy Edgware. Obecnie w Polsce pod marką Tesco działa 336 sklepów o łącznej powierzchni 701 697 mkw., 26 stacji benzynowych oraz trzy centra dystrybucyjne. Do sieci Tesco należy ponadto 30 supermarketów Savia. Łącznie grupa Tesco zatrudnia w naszym kraju ponad 28 tys. pracowników.