Stara Garbarnia jest już wynajęta w 60 proc. W obiekcie znajdą się m.in. takie sklepy jak: CCC, Deichmann, Rossmann czy Apteka, a obecnie są finalizowane umowy z operatorem spożywczym oraz sklepami odzieżowymi. Docelowo będzie tu miejsce dla ok. 30 lokali handlowo-usługowych rozmieszczonych na ponad 5,6 tys. mkw. powierzchni najmu.

– Naszym celem jest zagwarantowanie mieszkańcom Żyrardowa kompleksowej oferty, która zachęci ich do odwiedzania obiektu, jakim jest Stara Garbarni – mówi Marceli Maćkiewicz Leasing Specialist w firmie Retail Concept. – Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami zainteresowanymi zaistnieniem w tym centrum. Konstrukcja budynku już stoi, a otwarcie nastąpi w 2011 roku. Będzie to największy kompleks handlowy w Żyrardowie – dodaje.

CH Pruchnicka, którego otwarcie zaplanowano na maj 2011 r., usytuowane będzie w centrum Jarosławia. Powierzchnia najmu wyniesie 5,5 tys. mkw. Znajdzie się tu również parking na 250 miejsc. – CH Pruchnicka, której budowa rozpoczęła się dwa miesiące temu, będzie jedynym nowoczesnym obiektem handlowym w mieście – mówi Joanna Czerwińska, Research & Leasing Manager firmy Retail Concept. – Jarosław jest miastem o dużym potencjale, głównie dzięki swojemu położeniu na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych. Lokalizacja ta przyczynia się do dynamicznego rozwoju sektora handlu i usług oraz powrotu do tradycji kupieckich miasta. Jarosław liczy ponad 40 tysięcy mieszkańców, ale, biorąc pod uwagę sąsiedni Przeworsk i Lubaczów, w zasięgu oddziaływania przyszłego centrum handlowego znajduje się ok. 150 tysięcy osób – dodaje.

Retail Concept to firma specjalizująca się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowania koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.