Otwarcie Karaweli zaplanowano na wiosnę 2013 r.

Projekt, o łącznej powierzchni 60 tys. mkw. GLA, zakłada wybudowanie galerii handlowej o powierzchni najmu wynoszącej 40 tys. mkw. oraz parku handlowego o powierzchni 20 tys. mkw. GLA. Inwestycja zlokalizowana zostanie na działce o powierzchni 24 hektarów, której właścicielem jest Karawela sp. z o.o., a która położona jest przy Szosie Bydgoskiej. – Obiekt ten będzie miał istotne znaczenie dla regionu, rozszerzając i unowocześniając ofertę handlową dla mieszkańców Torunia oraz klientów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego – mówi Sebastian Bogusz, członek zarządu Karawela sp. z o.o.

W galerii handlowej klienci będą mogli znaleźć kompleksową ofertę handlową, usługową, rozrywkową – planowana jest budowa multipleksu – oraz największego w regionie hipermarketu o powierzchni przekraczającej 10 tys. mkw. W parku handlowym znajdzie się centrum wyposażenia wnętrz – duży specjalistyczny market meblowy, market z wyposażeniem domu i ogrodu, największy w rejonie sklep ze sprzętem sportowym oraz sprzętem elektronicznym. Wynajmem powierzchni zajmuje się firma DTZ.

– Będzie to największe w regionie wielofunkcyjne centrum handlowe i jedno z największych w kraju, znacznie przewyższające wielkością i rozmachem istniejące i budowane galerie handlowe w Toruniu – zapewnia przedstawiciel inwestora. Otwarcie Karaweli planowane jest na wiosnę 2013 roku. Autorem projektu architektonicznego i konceptu centrum jest Sud Architectes.