Rozbudowa centrum handlowego M1 Zabrze rozpoczęła się w lipcu tego roku. Inwestorem jest Metro Group Asset Management, a generalnym wykonawcą – kielecki oddział firmy Skanska. Jak do tej pory, zakończyła się już rozbudowa Media Markt, który powiększył się o 1,3 tys. mkw.

Dzięki prowadzonej rozbudowie cała galeria powiększy się o 14,5 tys.mkw. powierzchni pasażu handlowego o kubaturze 117 tys. mkw. W nowej części znajdą się min. tacy najemcy jak: JYSK, Martes Sport, LPP z trzema markami: Reserved, House i Cropp Town. Będzie też Rossmann, perfumeria Douglas, jubiler YES. Natomiast oferta gastronomiczna M1 wzbogaci się o KFC i Cafe Chopin.

– Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem, zakładamy, że otwarcie nastąpi pod koniec drugiego kwartału przyszłego roku. Nowa część centrum to również nowe miejsca pracy dla mieszkańców Zabrza i okolicznych miast. Szacujemy, że w nowych sklepach prace znajdzie ok 300 osób – dodaje Grzegorz Mojszczak, dyrektor M1 w Zabrzu.

Metro Group Asset Management jest spółką międzynarodowego koncernu Metro Group, oferującą usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami i procesami inwestycyjnymi. Spółka odpowiada za strategiczny rozwój nieruchomości, planowanie, budowę, wynajem, sprzedaż/kupno nieruchomości. W zakresie odpowiedzialności spółki leży center i facility management.