Sklepy internetowe mogą otrzymać np. certyfikat Euro-Label, przyznawany przez Instytut Logistyki i Magazynowania. Kinga Szewczyk, przedstawicielka tej instytucji, powiedziała portalowi Dlahandlu.pl, że posiadanie przez sklep certyfikatu daje pewność klientowi, że sprzedawca oferujący zakupy w sieci istnieje również w rzeczywistości oraz świadczy solidne i godne zaufania usługi.

Instytut Logistyki i Magazynowania przyznaje certyfikaty tylko tym firmom, które przejdą z wynikiem pozytywnym audyt certyfikacyjny. Instytut sprawdza m.in. czy sklep respektuje przepisy o ochronie danych osobowych, czy warunki sprzedaży są dobrze opisane na stronie oraz prześwietla procedury rozpatrywania skarg.

Instytut Logistyki i Magazynowania to instytut badawczym który realizuje funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Rozwija, promuje i wdraża innowacyjne rozwiązania w kluczowych procesach gospodarczych, podnosząc efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Działania te realizuje od ponad 40 lat, poprzez prace badawczo-rozwojowe, usługi doradcze, badania laboratoryjne, szkolenia i konferencje oraz działalność wydawniczą. Instytut jest wydawcą czasopisma Logistyka oraz portali www.logistyka.net.pl i eFAKTY.