Sobotnie wydarzenie będzie kolejnym z serii cyklicznych spotkań literackich w centrum handlowym Klif Gdynia. Spotkanie z dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym Piotrem Kraśko rozpocznie się o godz. 17 w księgarni Notabene, na pierwszym piętrze Klifu.

Książka „Rok reportera” to zapis przeżyć Piotra Kraśko z jego licznych podróży. Jako korespondent relacjonował on między innymi wojny w Iraku, Rwandzie, Kongo, Libanie, rozruchy w Gazie, Ramallah, a także wydarzenia w Tajlandii po tsunami oraz w Nowym Orleanie po przejściu huraganu Katrina.

Organizowane w gdyńskim Klifie spotkania z twórcami od ponad 10 lat przyciągają miłośników literatury i filmu. Dotychczas w gdyńskim Klifie gościli m.in. Agata Passent, Agnieszka Perepeczko, Józef Hen, Pascal Brodnicki, Marek Kamiński, Grzegorz Miecugow, Jacek Fedorowicz, Zbigniew Zapasiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Olga Lipińska, Grażyna Wolszczak i Zbigniew Zamachowski.

Centrum Handlowe Klif Gdynia powstało w 1996 roku i było jednym z pierwszych centrów handlowych w Polsce. Dzięki otwarciu nowej części w maju 2009 r., gdyński Klif powiększył swoją powierzchnię do ponad 30 tys. mkw., a liczba salonów i butików na jego terenie wzrosła do 150. Wśród najemców galerii znajdują się: Bagatt, Bandolera, Carl Gross, Escada Sport, Furla, Gerry Weber, Matinique, Patrizia Pepe, Pinko, PlusIT, Pollini, Sisley, Stefanel, Vera Mont, a także Calvin Klein Jeans, Guess, Marks&Spencer, Part Two.