Sieć liczy obecnie 13 pijalni. Wciąż podpisywane są nowe umowy franczyzowe i otwierane kolejne lokale. Ostatnie ruszyły w krakowskiej Bonarce i Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Opłata wstępna za przystąpienie do sieci wynosi 10 tys. zł, a miesięczna opłata franczyzowa – 3 proc. od obrotów netto. Aby otworzyć punkt Mount Blanc należy dysponować lokalem o powierzchni 60-150 mkw. i wydać około 300 tys. złotych.

Pijalnie Mount Blanc istnieją od kwietnia 2005 roku. Marka ta została stworzona w wyniku partnerskiej współpracy z liczącymi się producentami czekolady z Belgii i Francji. Z pijalniami związana jest także sprzedaż oryginalnych, ręcznie produkowanych pralinek w 150 rodzajach oraz zestawów okolicznościowych. Oprócz podstawowego asortymentu pijalni, który składa się z czekolady i kawy, w ofercie są również belgijskie desery lodowe oraz ciasta przygotowywane według receptur Mount Blanc.

Galeria Katowicka to obiekt zlokalizowany w samym centrum Katowic, który będzie miał duży wpływ na ożywienie tej części miasta i jakość przestrzeni publicznej. Przyszli klienci będą mogli wybierać produkty spośród ofert ponad 250 najemców. W obiekcie znajdą się również restauracje i kawiarnie, z których część będzie zlokalizowana na parterze i dostępna od strony zmodernizowanego Placu Szewczyka. Galeria Katowicka to łącznie ponad 52 000 mkw. powierzchni handlowej. Projekt jest prowadzony przez firmę Neinver w partnerstwie z PKP SA. Zakłada on realizację nowoczesnego kompleksu łączącego funkcje komunikacyjne, handlowe i biurowe. Wartość całego projektu to ok. 240 milionów euro