Inwestycję w Wałbrzychu realizuje spółka Galeria 7, związana z Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Octava. Umowę najmu z Tesco podpisała jeszcze w październiku 2009 r. Łączna wartość kontraktu wynosiła ponad 22,7 mln zł. Ale właściciel hipermarketów nie przedłużył umowy. Galeria 7 nie spełniła bowiem warunków zawartych w kontrakcie, m.in. nie zawarła z podmiotem finansującym umowy pożyczki lub kredytu na cel budowy centrum handlowego, zapewniającej sfinansowanie co najmniej 60 proc. kosztów budowy planowanego obiektu.

Dlaczego Galerii 7 nie udało się spełnić warunków umowy zawartej z Tesco? – Powodem są niezależne od spółki zmiany koniunkturalne, w tym także w zakresie polityki kredytowej banków oraz zaawansowanie budowy konkurencyjnej galerii handlowej – wyjaśnia NFI Octava w komunikacie.

To kolejna firma, która rezygnuje z wynajmu powierzchni w planowanej galerii w Wałbrzychu. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, kontrakt za porozumieniem stron rozwiązała także spółka LPP. W galerii miały powstać sklepy LPP: Reserved, Cropp Town, Esotiq, House oraz Mohito. Natomiast na początku tego roku z wynajmu wycofała się także marka H&M.

Centrum handlowo – usługowo – rozrywkowe Magnolia Park, zlokalizowane będzie przy ul. Lubelskiej i ul. Wysockiego w Wałbrzychu. Spółka Galeria 7 otrzymała pozwolenie na budowę obiektu w kwietniu ubiegłego roku. Powierzchnia handlowa galerii wyniesie ok. 16 – 18 tys. mkw. Obiekt umiejscowiony zostanie na terenie o powierzchni ok. 3,1 ha.