Jeszcze w tym miesiącu nowy salon oferujący odzież męską marki Lancerto otwarty zostanie w toruńskiej galerii Copernicus. Do końca roku w sieci ma działać łącznie już 15 salonów. Kolejne otwarcia firma zaplanowała na przyszły rok. Według planów sieci, w 2011 r. ma pojawić się od pięciu do ośmiu nowych salonów marki Lancerto.

Spółka Lancerto powstała w 2007 roku. Jednym z jej właścicieli są Zakłady Odzieżowe VIPO z Łańcuta, które szyją garnitury dla międzynarodowych marek i domów mody. Cała grupa zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to cenieni krawcy z Łańcuta. Strategia Lancerto zakłada stworzenie własnej sieci sprzedaży detalicznej, skupionej w 19 największych miastach Polski.

Lancerto reklamuje się jako nowoczesna polska marka klasycznej mody męskiej. Specjalizuje się w tworzeniu własnej kolekcji garniturów, projektowanych przez młodych europejskich projektantów, które szyte są głównie z naturalnych tkanin w bardzo krótkich seriach. W salonach Lancerto klienci mogą liczyć na doradztwo przy wyborze garniturów i dodatków. Salony Lancerto oferują pełen asortyment mody męskiej: garnitury, smokingi, marynarki, spodnie, buty, kurtki, swetry, paski, spinki, szale, parasole, akcesoria ślubne (kamizelki i muszniki).