Nowy wjazd do centrum powstanie od strony wielopasmowej przelotowej trasy Gdańsk – Szczecin. Parking centrum zostanie powiększony do 1450 miejsc, ponieważ obecna ilość miejsc postojowych dla klientów centrum już okazała się zbyt mała. Usprawni to robienie zakupów w Jantarze.

Rozbudowywany Jantar zostanie oddany do użytku pod koniec 2011 roku. Znajdzie się w nim łącznie 137 sklepów na powierzchni 45,8 tys. mkw. Jantar będzie już wkrótce pełnił rolę regionalnego centrum handlowego dla całego Pomorza Środkowego. W nowej części Jantara znajdą się sklepy m.in. takich marek, jak: Multikino, ZARA, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Takko, Jeans Club, Tally Weijl i Cubus.

Centrum Handlowe Jantar – pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Słupsku – zostało otwarte we wrześniu 2008 roku. Znajdują się tu sklepy takich marek jak: H&M, KappAhl, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, HOUSE i MOHITO.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji obiektów handlowych, rozrywkowych i usługowych. W 2008 roku otworzył trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Oprócz nowej części Jantara, Mayland planuje otwarcie kolejnych obiektów, m.in. w: Szczecinie, Gdyni, Krakowie i Rzeszowie.