Centrum ruszy w pierwszej połowie 2012 r.

Planowany termin otwarcia Galerii Piast to wiosna 2012 r. Do tego czasu ma powstać kompleks rekreacyjno-handlowy z ok. 70 lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami i restauracjami, fitnessem i spa, placami zabaw dla dzieci, boiskami sportowymi oraz nowymi drogami i parkingami. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 60 mln zł

– Nasza inwestycja w Galerię Piast jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców największej dzielnicy w Gorzowie – mówi Marek Bobowski, wiceprezes zarządu firmy Elektra Plus. – Z przeprowadzonego przez nas sondażu wynika, iż centrum będzie naturalnym uzupełnieniem dzielnicy Górczyn w zakresie kompleksowej oferty handlu, rozrywki i usług. Równocześnie z naszą galerią powstaje kompleks boisk, które realizuje lokalna spółdzielnia mieszkaniowa. Powstanie w ten sposób prawdziwe serce dzielnicy – dodaje.

Obecnie podpisane są listy intencyjne i finalizowane negocjacje najmu. Agentem komercjalizującym obiekt jest firma King Sturge.

Elektra Plus posiada 30 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim, głównie w Niemczech oraz w krajach bliskiego wschodu. Na polskim rynku działa od 15 lat. Realizuje własne projekty oraz świadczy usługi dla innych inwestorów krajowych i zagranicznych, głównie doradztwo w zakresie inwestycji, zarządzania projektem inwestycyjnym i budową obiektów. Firma realizowała m.in. Galerię Kasztanową w Pile.