Biedronka od dawna współpracuje z Caritas Polska i jej diecezjalnymi oddziałami. Wśród realizowanych wspólnie projektów są m.in. Ogólnopolskie Festyny Rodzinne, organizowane z okazji Dnia Dziecka z myślą o podopiecznych Caritas. W tym roku impreza odbyła się w 14 polskich miastach, a do dzieci z potrzebujących rodzin trafiło ponad 80 tys. paczek ufundowanych przez Biedronkę. Inne akcje, w których sieć bierze udział, to m.in. Dzień Chorego i Mikołajki. Caritas jest również partnerem Biedronki przy doraźnych akcjach niesienia pomocy, jak w przypadku tegorocznych powodzi.

W tym roku w skład kapituły nagrody wchodzili: abp Kazimierz Nycz, bp Stanisław Budzik, Iwona Schymalla (dziennikarka TVP), ks. prof. Henryk Skorowski (rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie), ks. Dariusz Marczak (dyrektor Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej), o. Rafał Sztejka (dyrektor Redakcji Programów Katolickich TVP), oraz s. Danuta Wróbel (przełożona Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny).

Jeronimo Martins Dystrybucja jest właścicielem sieci sklepów detalicznych Biedronka, liczącej ponad 1500 placówek. Sklepy znajdują się w blisko 600 miastach, zarówno dużych, jak i małych, oferując artykuły spożywcze oraz produkty chemii gospodarczej. Firma zatrudnia około 29 tys. pracowników. Od 1995 r. JMD zainwestowała w Polsce powyżej 3 mld zł. Marka Biedronka została dwukrotnie nagrodzona tytułem Superbrands. Otrzymała także dwukrotnie Laur Konsumenta.