Nowe delikatesy mieszczą się przy ul. Dwernickiego w Hrubieszowie w woj. lubelskim. Jak przekonuje sieć, mieszkańcy tłumnie odwiedzili nowy sklep i chętnie korzystali z przygotowanych dla nich degustacji, promocji oraz innych atrakcji. W tym roku na Lubelszczyźnie Milea uruchomiała również sklepy w Jaszczowie i Zamościu.

Według planów sieci, pod logo Milea ma powstać w tym roku ponad 30 nowych sklepów. W ostatnim czasie sieć rozszerzyła się o nowe lokalizacje m.in. w Wyszkowie (woj. mazowieckie), Lipnicy Wielkiej, Rytrze i Krakowie (trzy miejscowości z Małopolski).

Milea to franczyzowa sieć delikatesów, która działa od 2008 roku. Placówki sieci Milea mają od 100 do 400 mkw. powierzchni sprzedaży. Działają w miastach liczących powyżej 2,5 tys. mieszkańców. Obecnie sieć tworzy ponad 90 delikatesów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Organizatorem sieci i właścicielem marki Milea jest spółka Detal Koncept, od ponad 10 lat zarządzająca także franczyzową siecią Groszek. Detal Koncept posiada łącznie ponad 1,3 tys. placówek franczyzowych w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład Grupy Dystrybucyjnej Tradis powstałej wskutek wyodrębnienia działalności dystrybucyjnej z Grupy Handlowej Emperia.