Rynek nadal ulega "zmiękczaniu"

Projekt nowego centrum outlet Factory w Szczecinie zakłada budowę jednopoziomowego obiektu handlowego ze 120 sklepami (w pierwszej fazie powstanie 14,8 tys. mkw. i 93 lokale). Centrum zlokalizowane będzie w pobliżu drogi ekspresowej S10 z Bydgoszczy i S3 do Gorzowa Wielkopolskiego, a także w niedalekim położeniu od autostrady A6 prowadzącej do granicy polsko-niemieckiej. Czas dojazdu środkami transportu publicznego z centrum miasta do Factory Szczecin zajmie około 15 minut.

– Factory w Szczecinie będzie już szóstym centrum outlet w portfelu inwestycyjnym firmy Neinver. Szczecin to miasto dynamiczne i pełne młodych ludzi, którzy wyprzedzają trendy w modzie. Oferta zakupu pełnowartościowych produktów popularnych sieci po cenach od 30 do 70 proc. niższych jest więc dla mieszkańców Szczecina i okolic szczególnie atrakcyjna – mówi Agata Brzezińska, dyrektor ds. komercjalizacji Neinver Polska. – Niewątpliwym atutem inwestycji jest także sąsiedztwo granicy polsko-niemieckiej. Mieszkający w tym rejonie Niemcy, to od lat stali klienci sklepów w Polsce. Są w stanie pokonać nawet do 100 km, żeby kupić produkty po niższej cenie. Pod względem komunikacji i liczby potencjalnych klientów, Factory Szczecin spełnia wszystkie warunki potrzebne, aby osiągnąć sukces – dodaje.

Nowe centrum outlet w Szczecinie swoim zasięgiem obejmie około 2,3 mln klientów mieszkających po obu stronach granicy polsko-niemieckiej.

Factory Szczecin będzie pierwszą inwestycją firmy Neinver w regionie Zachodniopomorskim i szóstym tego typu projektem w dotychczasowej działalności firmy w Polsce.