To kolejna biała sobota sieci Netto, prowadzona w ramach kampanii „Zatrzymać cukrzycę”. Podczas poprzednich – w Bydgoszczy, Raciborzu i Pleszewie, poziom cukru zmierzyło 600 osób.

Obok stanowiska badań, prowadzonych przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, przyjmować będzie również dietetyk. Dzięki jego poradom osoby, u których wykryto niewłaściwy poziom cukru, mogą od zaraz przystąpić do zmiany nawyków żywieniowych.

Białe soboty w sklepach Netto są elementem kampanii „Zatrzymać cukrzycę”, prowadzonej od maja br. Na początku w marketach pojawiły się specjalnie oznakowane półki z bezcukrową żywnością, polecaną dla diabetyków oraz osób zagrożonych cukrzycą. Kolejnym etapem kampanii są bezpłatne badania poziomu cukru, organizowane wspólnie z firmą Roche Diagnostics Polska oraz Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków. Podczas każdej z takich akcji klienci są badani nowoczesnym i bezpiecznym urządzeniem Accu-Chek. Badanie glukometrem Accu-Chek trwa pięć sekund i jest bezbolesne, a otrzymywany wynik pomiaru odpowiada wynikowi laboratoryjnemu. Klienci otrzymają także profesjonalne materiały edukacyjne, dotyczące cukrzycy oraz zdrowego żywienia, przygotowane przez firmy Roche i Novo Nordisk.

O szczegółach kampanii i terminach „białych sobót” Netto informuje na łamach prasy, na stronie internetowej www.netto.pl, a także w gazetce handlowej.