Damco, która stanowi część koncernu A.P. Moller – Maersk Group, wygrała przetarg na obsługę sieci Jysk.
 
Damco realizuje zlecenia na terenie Polski od 15 lat. Posiada swoje centra dystrybucyjne w Gdańsku, Poznaniu i Mszczonowie. Na światowych rynkach obecny jest od około 20 lat. W obrębie wykonywanych przez firmę zadań mieszczą się również usługi transportu, spedycji i magazynowania.

Jysk jest międzynarodową siecią handlową, która sprzedaje „wszystko dla domu". W ciągu ostatniego roku grupa otwierała średnio trzy nowe sklepy tygodniowo, tworząc przy tym ponad 1000 nowych miejsc pracy.

W 1979 roku Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep Jysk. Dzisiaj liczba placówek z tym szyldem wynosi około 1700. Zlokalizowane są w 34 krajach. Firma zatrudnia blisko 15 tys. pracowników. Jysk jest reprezentowany między innymi w: Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polsce, Republice Czeskiej, na Węgrzech, Słowacji, w Holandii , Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Islandii, Kanadzie, Grenlandii, Wyspach Owczych, Estonii, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Kosowie, Bułgarii, Kazachstanie, Rumunii, Francji, Albanii, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Macedonia, Chorwacji, Włoszech, Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie oraz Chinach.