Sklep w Oleśnie ma 500 mkw. powierzchni. W dniu otwarcia nowego POLOmarketu, sieć przygotowała specjalną ofertę handlową oraz konkursy z nagrodami, gdzie można było zdobyć m.in. sprzęt AGD. W markecie zatrudnienie znalazło 30 osób.

– Każdy otwierany przez nas sklep to kolejne miejsca stabilnej pracy. Nowym pracownikom gwarantujemy szereg szkoleń, a doświadczonej załodze ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji – podkreśla Dominika Kulesza, specjalistka ds. PR w POLOmarket.

Kolejne otwarcie odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Kutnie. Do końca roku sieć planuje otworzyć w sumie 10 nowych placówek.

W III kw. 2010 r. sieć POLOmarket odnotowała wzrost sprzedaży o 12,1 proc. w stosunku do roku ubiegłego. W tym samym czasie sprzedaż like-for–like wzrosła o 5,2 proc. Liczba klientów w sklepach sieci powiększyła się o 7,7 proc.

POLOmarket to polska sieć sklepów spożywczych, której placówki zlokalizowane są w 14 województwach. Firma istnieje w Polsce od 13 lat. W 1997 roku pięciu właścicieli 27 sklepów z Inowrocławia, Torunia, Świecia, Płocka i Konina postanowiło połączyć swoje siły i kapitały. W ten sposób powstała sieć POLOmarket. Ilość sklepów stale wzrasta: w 2003 roku pod szyldem POLOmarket działało 118 placówek, w roku 2009 liczba ta wzrosła aż do 283. Dynamiczna ekspansja terytorialna jest także wynikiem przejęcia sklepów krakowskiej sieci ABC oraz placówek wcześniej należących do PSS.