Sieć Cinema City jest już obecna w 18 miastach Polski. 19 października operator otworzył nowy multipleks w centrum handlowym w Wałbrzychu. Cinema City w Galerii Victoria ma siedem ekranów z 1 622 miejscami i trzema zainstalowanymi projektorami cyfrowymi.

– Cinema City w Wałbrzychu jest naszym 29 kinem w Polsce. To nasz największy kraj działalności i wciąż się tu rozwijamy, nie tylko poprzez otwieranie nowych kin, ale również poprzez podnoszenie jakości oferowanych usług. Obecnie prowadzimy cyfryzację naszych kin w całej Polsce. Również w Wałbrzychu zainstalowaliśmy trzy projektory cyfrowe. To kino włączyliśmy również do ostatnio uruchomionego przez nas systemu internetowej sprzedaży biletów – powiedział Moshe Greidinger, prezes zarządu Cinema City.

Polska jest obecnie największym rynkiem, na którym działa spółka. – Nasze plany dotyczące Polski zakładają dalsze otwarcia nowych kin. W następnym miesiącu otworzymy nasz 30 multipleks w Polsce, w Bytomiu. W kolejnych dwóch latach działalność rozpocznie pięć nowych projektów – zapowiada prezes Greidinger.

Cinema City w pierwszej połowie 2010 roku osiągnęła przychody z polskiego rynku stanowiące 52 proc. łącznych przychodów CCI. Wyniosły one 60,4 mln euro. Cinema City sprzedała 7,6 mln biletów w ciągu sześciu pierwszych miesięcy bieżącego roku, co stanowiło połowę wszystkich sprzedanych przez CCI biletów w tym okresie. Spółka w całym kraju ma 29 multipleksów z 323 ekranami oraz pięć kin Orange IMAX.