19 października Mirbud podpisał umowę z Bricoman Polska na budowę i oddanie wykonanego zgodnie z projektem i zasadami wiedzy technicznej obiektu handlowego Bricoman. Market stanie przy ul. Jana III Sobieskiego w Białej Podlaskiej.

Zgodnie z ustaleniami, zakończenie robót budowlanych i złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie ma nastąpić najpóźniej 15 kwietnia 2011 r. Wartość zawartej umowy wynosi 13 017 400 zł brutto.

Bricoman Polska jest siecią sklepów remontowo-budowlanych. Pierwszy market został otwarty w maju 2007 roku w Warszawie. W następnych latach firma planuje dalszy rozwój firmy.

Bricoman Polska należy do międzynarodowej Groupe Adeo , która w 2008 roku zatrudniała 55 tys. pracowników w 19 przedsiębiorstwach na całym świecie. Do Groupe Adeo należą m.in. Leroy Merlin, Bricocenter, Aki, Weldom, DomPro, Zodio, Kabane.

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator inwestycji na rynku budowlanym w Polsce. Spółka świadczy także usługi transportowe oraz zajmuje się wynajmem sprzętu budowlanego. Główny udział w strukturze sprzedaży według grup asortymentowych spółki stanowiły usługi budowlano-montażowe, na które przypadało od 84 do 94 proc. przychodów ze sprzedaży w ostatnich trzech latach. Wśród nich dotychczas największe przychody generowała sprzedaż budynków produkcyjnych, usługowych i handlowych, które stanowiły od 42 do 79 proc. sprzedaży usług budowlano-montażowych.