Wyróżnienia Zaufane Opinie 2010 zostały przyznane 16 października 2010 roku w Warszawie. Ranking został sporządzony na podstawie opinii użytkowników sklepów internetowych, zebranych w sieciowej porównywarce cenowej Ceneo.pl.

Ranking został sporządzony wg schematu sześciu kategorii: Elektronika użytkowa, Świat komputerów i gier, Multimedia, Zdrowie i uroda, Hobby, a także Styl życia. Opinie konsumentów zdobyte za pośrednictwem wypełnionych ankiet dotyczą działalności e-sklepów w pierwszym półroczu 2010 roku.

W ramach rankingu wyróżnione zostały – w oddzielnej kategorii – „wschodzące gwiazdy zaufania i bezpieczeństwa”. Są to sklepy internetowe, które zostały zauważone przez konsumentów pomimo krótkiego czasu uczestnictwa w programie Ceneo. Tu najlepszy okazał się być E-fotojoker.pl, firma działająca na rynku fotograficznym. Sieciowi klienci docenili również dwa sklepy z asortymentem elektronicznym Redcoon.pl oraz Hurt.com.pl.

Anna Jasińska, starszy specjalista ds. marketingu Ceneo mówi, że e-commerce jest szczególną sferą, która wymaga dużej dbałości i wielu starań ze strony sprzedawców. Tylko dzięki temu można budować zaufanie do swojego sklepu. – To długotrwały i skomplikowany proces – zaznacza.

Ceneo.pl jest najbardziej znaną polską porównywarką cen. Serwis dysponuje informacjami dotyczącymi blisko 4,3 mln produktów dostępnych w e-sklepach. Można w nim znaleźć ofertę ponad 2500 sklepów internetowych różnych sektorów handlu.