Od piątku do niedzieli klienci toruńskiej galerii otrzymywać będą do zakupów zakupów urodzinowe upominki. Dodatkowo w niedzielę 24 października w murach centrum handlowego zatańczą finaliści programu You Can Dance. Odbędzie się także koncert największych przebojów króla rock’n’roll-a Elvisa Presleya.

Copernicus to toruńska galeria handlowa. Na parterze znajduje się część handlowa, licząca 90 sklepów o łącznej powierzchni sprzedaży 18 474 mkw. Na pierwszym piętrze zlokalizowano część rozrywkową z kręgielnią o powierzchni 1 373 mkw. W obiekcie znajduje się także hipermarket Real o powierzchni 11 377 mkw. Najwięksi najemcy galerii to także Media Markt, H&M, Reserved, Smyk, Top Secret i Empik.

Spółka Galeria Copernicus – Toruń została zawiązana jako spółka celowa do realizacji projektu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Galeria Copernicus w Toruniu przez Meinl European Land jako inwestora poprzez jego spółkę z grupy holdingowej – Manhattan Development oraz spółkę z grupy holdingowej TK Development – Euro Mall Toruń Holding jako developera.

Atrium jest firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości, która koncentruje się przede wszystkim na inwestycjach w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma jest notowana na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2002 roku. Do działalności operacyjnej w Polsce powołana jest spółka Atrium Poland Real Estate Management, która zarządza portfolio grupy w Polsce i krajach bałtyckich.