Kalkulator inwestycyjny pozwala prognozować stopę zwrotu z inwestycji w nieruchomości komercyjne. Po wprowadzeniu zmiennych dotyczących transakcji, użytkownik może oszacować zysk z zainwestowanego kapitału. Dzięki kalkulatorowi można ocenić efektywność inwestycji dla dowolnej nieruchomości komercyjnej.

– To pierwsze w Polsce, tak zaawansowane narzędzie internetowe dla inwestujących na rynku nieruchomości komercyjnych. Oferujemy dane, które jeszcze do niedawna były dostępne wyłącznie za opłatą – mówi Wojciech Pisz, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield. – Nowa usługa została zaprezentowana podczas targów Expo Real w Monachium i od razu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Należy jednak pamiętać, że zarówno baza nieruchomości, jak i kalkulator może być dobrym narzędziem wyjściowym dla potencjalnych inwestorów, ale nie zastąpi konsultacji z niezależnymi doradcami zdolnymi zweryfikować wszystkie parametry transakcji – dodaje.

Strona oferuje dodatkowo dostęp do raportów rynkowych Cushman & Wakefield, przedstawiających cykliczne analizy rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce oraz opis wykonanych przez Grupę Rynków Kapitałowych zleceń.

Cushman&Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 roku i obecnie zatrudnia ponad 15 tys. pracowników w 230 biurach w 60 krajach.