Przy pomocy oświetlenia można kreować markę

IICGP zmieniła decyzję dotyczącą projektu Bulwary Poznańskie. Jak poinformowała spółka, koncepcja miasteczka handlowego, jakim miały stać się Bulwary Poznańskie, to pomysł innowacyjny na polskim rynku. Badania marketingowe, które zostały przeprowadzone na początku inwestycji, potwierdzały słuszność koncepcji i wstępne zainteresowanie przyszłych klientów oraz najemców.

– Jednak rzeczywistość pokazała, że komercjalizacja została zrealizowana na poziomie niewystarczającym, by kontynuować ten projekt. W związku z tym, Inter IKEA zdecydowała się na podjęcie prac nad nową koncepcją zagospodarowania terenu, która odpowie na potrzeby wszystkich uczestników rynku – czytamy w komunikacie spółki.

Pomimo powyższej decyzji Inter IKEA Centre Group Polska będzie kontynuowała budowę sklepu OBI według wcześniejszych założeń.

Inter IKEA Centre Group (IICG) zajmuje się budowaniem i zarządzaniem centrami handlowymi. Atutem każdej inwestycji jest obecność sklepów IKEA, które przyciągają klientów. IICG działa w całej Europie. Obecnie wchodzi na rynek chiński. W Polsce IICG jest obecne w: Warszawie (Janki i Targówek), Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz Łodzi. Otwarcie nowego obiektu w Poznaniu planowane jest na rok 2012.