Inwestycja jest realizowana przez Grupę CMP oraz Dekra Construction Management sp. z o.o., na zlecenie – należącej do Grupy Marma – firmy Develop Investment sp. z o.o. W ubiegłym roku firma Develop Investment kupiła na licytacji komorniczej za 233 mln złotych wstrzymaną inwestycję, zaawansowaną w niespełna 40 proc. konstrukcji. Do połowy kwietnia 2010 roku trwały prace przygotowawcze. Najpóźniej w listopadzie bieżącego roku zostaną zakończone wszelkie prace związane z konstrukcją. Koniec 2010 roku – to szczelny budynek z dachem i większością elewacji.

W Millenium Hall na powierzchni 110 tys. mkw. znajdzie się około 250 sklepów z różnych branż i hotel. Wśród najemców nie zabraknie marek, które pojawią się pierwszy raz w Rzeszowie. – Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji i podpisywania umów z najemcami. Planujemy ściągnięcie do Rzeszowa nowych marek, których nie ma jeszcze w naszym mieście i województwie – mówi Marta Półtorak, prezes Develop Investment.

Centrum handlowe Millenium Hall jest zlokalizowane przy głównej arterii handlowej Rzeszowa – skrzyżowaniu ulic Rejtana, Kopisto i Karowej, na największym pod względem liczby mieszkańców osiedlu „Nowe Miasto”. W najbliższej odległości od centrum mieszka około 55 tys. osób, natomiast w odległości około 60 min. jazdy samochodem w przybliżeniu 690 tys. potencjalnych klientów.
Szacowana wartość inwestycji to 450 mln zł. Otwarcie obiektu zaplanowano na październik 2011 r.