MakoLab stworzy dla PRCH nową witrynę internetową. Będzie także udzielać długofalowego technologicznego wsparcia dla działań komunikacyjnych Rady, takich jak tworzenie i dystrybucja elektronicznych biuletynów informacyjnych.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z profesjonalną firmą, która wesprze PRCH w zakresie rozwiązań internetowych. Przy intensywnym rozwoju naszej organizacji potrzebne nam są nowoczesne rozwiązania, które umożliwią pracownikom firm członkowskich bieżący dostęp do informacji i raportów branżowych, możliwość sprawnego zapisywania się na wydarzenia i konferencje czy informacje o działalności blisko 150 firm członkowskich – powiedziała Anna Szmeja – Kroplewska, dyrektor generalna PRCH.

MakoLab SA to notowany na New Connect dostawca rozwiązań informatycznych dedykowanych różnym gałęziom rynku, specjalizujący się w tworzeniu aplikacji webowych. Bazując na zaawansowanych technologiach i poszerzanym latami know-how, firma stworzyła wiele autorskich programów, m.in. rozproszony system sprzedażowo-magazynowy Fractus (przeznaczony dla średnich i dużych, wielooddziałowych przedsiębiorstw), system ColDis (służący do zarządzania centrami handlowymi), a także system zarządzania wyższą uczelnią, e-Schola.

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) to organizacja pozarządowa skupiająca firmy i specjalistów związanych bezpośrednio lub pośrednio z branżą centrów oraz ulic handlowych. Polska Rada Centów Handlowych jest narodowym partnerem ICSC i działa na terenie Polski od 2003 roku. Obecnie organizacja liczy ponad 140 firm członkowskich i jest największym tego typu Stowarzyszeniem branżowym w regionie CEE.