Dariusz Bartecki, prezes Badford International

Kłopoty spółki Monnari Trade zaczęły się pod koniec 2008 roku, wraz z nadejściem kryzysu. Spółka ogłosiła upadłość. W styczniu 2010 roku sąd zmienił postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku na upadłościowe z możliwością zawarcia układu. Na taki układ 29 września tego roku zgodzili się wierzyciele spółki. Ich decyzję musiał jeszcze zatwierdzić sąd. Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia, XIV Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych zrobił to 22 października. Postanowienie nie jest prawomocne.

Firma Monnari powstała 12 lat temu. Jej założycielami był Marek Banasiak i jego żona Anna oraz Mirosław Misztal. W podstawowy obszar działalności gospodarczej Monnari Trade wchodzi tworzenie odzieży damskiej w szerokiej gamie asortymentowej. Odzież oferowana przez sieć obejmującej modne, wygodne i wysokiej jakości ubrania. Ich sprzedaż prowadzona jest poprzez sieć własnych sklepów firmowych. Firma szyła ubrania dla kobiet powyżej 30. roku życia. Aktywnych, lubiących bawić się modą, chcących jednocześnie czuć się elegancko.

W roku 2002 spółka Monnari została przekształcona w spółkę akcyjną. Pierwotne plany wspólników zakładały stworzenie sieci 300 sklepów w całej Europie.