Zadaniem Erbudu będzie budowa Galerii Świdnickiej wraz z przebudową układu drogowego. Prace mają potrwać od 25 października tego roku do lutego 2012 r. Galeria, ulokowana na działce o powierzchni 3,6 ha, to 22,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 20 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Pod wynajem przeznaczone zostanie 15,5 tys. mkw. Centrum będzie dysponować parkingiem na 565 miejsc oraz czterosalowym kinem na 970 miejsc. Wśród najemców są m.in.: MediaExpert, Rossmann, Reserved, Empik i Orsay.

Galeria Świdnicka będzie po Galerii Piastów (Legnica), Twierdzy Kłodzko (Kłodzko), Galerii Tęcza (Kalisz), Pasażu Grodzkim (Jelenia Góra) i Galerii Twierdza w Zamościu kolejną śródmiejską galerią należącą do legnickiego dewelopera.

Erbud to grupa budowlana, świadcząca usługi w segmencie komercyjnym, użyteczności publicznej, energetycznym, mieszkaniowym oraz inżynieryjno – drogowym na terenie Polski oraz innych krajów europejskich, m.in. w Niemczech, Belgii, Francji, Luksemburgu i Holandii. W tym roku firma obchodzi Jubileusz 20 – lecia działalności.

Firma deweloperska Rank Progress od lipca notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2009 roku Grupa Kapitałowa osiągnęła prawie 74 mln zysku netto. Na ten rok prognozowany jest zysk netto na poziomie 89 mln zł. W latach 2010-2012 spółka planuje inwestycje o wartości 500 mln złotych.