W ramach Festiwalu Samochodowych Nowości można będzie obejrzeć m.in. nowe luksusowe BMW w innowacyjnej stylistyce, Mitsubishi Lancer oraz Nissana Juke – mały sportowy crossover, już okrzyknięty motoryzacyjnym hitem. Miłosnicy motoryzacji po raz pierwszy będą mogli przyjrzeć się także nowemu Mercedesowi E 63 AMG – sportowej wersji limuzyny klasy E, łączącej w sobie elegancję oraz supersportowy charakter, który zawdzięcza silnikowi o mocy 525 KM. W Porcie Łódź pojawi się także Dacia Duster, SUV, który już podbił rynek, o czym świadczy ogromna liczba zapisów na zakup auta.

Obok nich zaprezentowane zostaną najnowsze modele marek Jaguar, Renault, Peugeot, Citroen, Hyundai, Kia oraz Fiat. Znajdą się wśród ich zarówno auta sportowe, jak i samochody rodzinne.

Inwestorem i deweloperem projektu Port Łódź jest Inter IKEA Centre Polska SA, należąca do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim znane i renomowane marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe. IICP jest obecnie właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz dwóch w Warszawie.