Nowy sklep Milea został uroczyście otwarty w miejscowości Piekoszów. Placówka znajduje się przy ul. Gen. Sikorskiego. Podczas otwarcia klienci delikatesów mogli skorzystać z promocji i okazji cenowych, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. W ramach sieci funkcjonuje już ponad 90 marketów zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym sześć w woj. świętokrzyskim.

Według planów sieci, pod logo Milea ma powstać w tym roku ponad 30 nowych sklepów. W ostatnim czasie sieć rozszerzyła się o nowe lokalizacje m.in. w Wyszkowie (woj. mazowieckie), Lipnicy Wielkiej, Rytrze i Krakowie (trzy miejscowości z Małopolski) oraz Hrubieszowie (woj. lubelskie).

Milea to franczyzowa sieć delikatesów, która działa od 2008 roku. Placówki sieci Milea mają od 100 do 400 mkw. powierzchni sprzedaży. Działają w miastach liczących powyżej 2,5 tys. mieszkańców.

Organizatorem sieci i właścicielem marki Milea jest spółka Detal Koncept, od ponad 10 lat zarządzająca także franczyzową siecią Groszek. Detal Koncept posiada łącznie ponad 1,3 tys. placówek franczyzowych w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład Grupy Dystrybucyjnej Tradis powstałej wskutek wyodrębnienia działalności dystrybucyjnej z Grupy Handlowej Emperia.