– Kaufland w Przemyślu będzie miał ok 5 tys. mkw. Wyposażenie i asortyment nowej placówki są zgodne ze standardem sieci – informuje Jarosław Kaduczak, rzecznik prasowy Kaufland Polska Markety.

W sklepie znajdzie się 17 stanowisk kasowych.

Spółka Kaufland należy do dziesięciu największych przedsiębiorstw handlowych w Europie. Działalność firmy koncentruje się na branży sklepów wielkopowierzchniowych. Przedsiębiorstwo powstało w roku 1984 w Niemczech. W roku 1998 pojawił się pierwszy sklep poza granicami kraju, w czeskim Kladnie, a w 2001 roku sieć zagościła na stałe do Polski. Obecnie Kaufland ma sklepy w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Chorwacji oraz Bułgarii. Łącznie, w Europie jest ponad 850 placówek, w tym ponad 130 w Polsce.

We wrześniu tego roku Kaufland uruchomił nowe centrum dystrybucyjne w kompleksie logistycznym Tulipan Park Gliwice. Z gliwickiego magazynu jset prowadzona dystrybucja towarów placówek Kauflanda zlokalizowanych w południowej części naszego kraju.

Galeria Sanowa, której otwarcie przewidziano na 26 października tego roku, położona jest w centrum Przemyśla, w niewielkiej odległości od Starego Miasta. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 50 tys. mkw. W planie znajduje się ok. 850 miejsc parkingowych.