Warta trzy mln euro inwestycja postępuje zgodnie z planem, zakładającym zakończenie budowy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Poziom, mający pomieścić pięć sal kinowych wznosi się w północno-zachodniej stronie gmachu galerii. Wejście do części kinowej znajdzie się na istniejącym poziomie +1.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Megaron Przedsiębiorstwo Budowlano–Remontowe. Nowa część budynku zostanie utrzymana w stylistyce charakterystycznej dla innych obiektów Multikina, harmonizując przy tym z założeniami architektonicznymi Galerii Rumia. W nadbudówce galerii znajdzie się pięć sal kinowych, wyposażonych w najnowsze projektory, również do wyświetlania filmów w trójwymiarze.

Polimeni International to amerykańskim deweloper, który od 10 lat prowadzi działalność także na terenie Polski. Strategia firmy zakłada głównie inwestycje w miastach średniej wielkości. Była ona inicjatorem projektów tzw. mix-use, łączących powierzchnię handlową, usługową, rekreacyjną i sportową, realizowaną w ramach jednej inwestycji. Grupa Polimeni zrzesza obecnie 15 spółek funkcjonujących w Polsce. Do jej głównych inwestycji należą galerie handlowe w Słupsku, Rumi i Jastrzębiu, projekty mieszkaniowe w Juracie i Pucku oraz projekty biurowe, jak nowy biurowiec w Gdańsku Wrzeszczu.