Ankieta przeprowadzona przez Silesia City Center wskazuje, że średnio klienci odwiedzają galerie handlowe dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Są jednak i tacy, którzy do centrum handlowego „wstępują” codziennie. W ankietach zdarzyły się odpowiedzi klientów, którzy twierdzili, że potrafią przebywać w nich nawet 10 godzin.

Galerie handlowe to już nie tylko miejsce robienia zakupów. To przede wszystkim sposób spędzania wolnego czasu i styl życia. Doskonale wiedzą o tym również zarządcy i działy marketingowe poszczególnych obiektów. Akcje promocyjne, pokazy mody, koncerty gwiazd, konkursy, warsztaty tematyczne, w końcu obniżki cenowe przyciągają dziesiątki, wręcz setki tysięcy klientów. Bardzo często całe rodziny, które chętnie do galerii wybierają się w wolny weekend, dostarczając atrakcji zwłaszcza dzieciom.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo–rozrywkowe, nr 1 wśród galerii handlowych w regionie. Na powierzchni 66 tys. m kw. znajdują się sklepy tak prestiżowych i unikalnych marek jak Armani Jeans, VJC Versace, Max Mara, Zara, czy Royal Collection. Silesia City Center to miejsce doskonale skomunikowane z całą Aglomeracją Śląską. Oferta Silesia City Center to 250 sklepów, punktów usługowo–handlowych, kawiarni i restauracji. Silesia wyróżnia się także architekturą.