Start! Design! to pierwsza edycja programu zorganizowanego przez wrocławską Renomę w dniach 23-24 października br. Jego celem była promocja polskiego i światowego designu. W programie najważniejsze były dwudniowe warsztaty konkursowe, prowadzone przez projektanta Macieja Zienia. Zadanie postawione przed uczestnikami polegało na zaprojektowaniu stolika na kawę. Zwycięską pracę przygotował Tomasz Mreńca, student Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jak już informowaliśmy, najlepsi dostaną szansę współpracy z projektantem.

Dom Handlowy Renoma funkcjonuje we Wrocławiu od prawie 80 lat. To nowoczesny, a zarazem elegancki dom handlowy usytuowany w samym sercu Wrocławia – przy ul. Świdnickiej 40. Nowy rozdział w długoletniej historii tego budynku rozpoczął się 25 kwietnia 2009, kiedy firma Centrum Development & Investments, właściciel budynku, ponownie oddała obiekt wrocławianom.

Po gruntownej rewitalizacji i rozbudowie domu handlowego powierzchnia całkowita Renomy liczy ponad 99 tys. mkw., z czego 31 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, a 10 tys. mkw. to powierzchnia biurowa, w całości wynajęta przez firmę Hewlett-Packard.

Na trzech kondygnacjach handlowych mieści się 120 sklepów oraz część restauracyjna. Wśród marek obecnych w Renomie znajdują się zarówno te znane już wrocławianom jak: Zara, Empik, Tatuum, Esprit, Sephora czy Alma jak również i takie, które debiutuję na mapie handlowej Dolnego Śląska, do których należą: TK Maxx, New Look, Massimo Dutti czy Furla.