Drukarka Innova DF-1 APS wyposażona jest w bardzo wytrzymały mechanizm drukujący zapewniający 150 km wydruku , 2 miliony obcięć papieru i 225 mm / sekundę szybkości wydruku. Jednocześnie zawiera mechanizm wrzutowy szybkiego załadunku papieru typu easy loading. Urządzenie posiada wiele opcji i można je personalizować pod kątem konkretnej placówki. Od niedawna drukarka fiskalna z kopią elektroniczną jest już dostępna w sieci sprzedaży.

Przyglądając się parametrom technicznym nowej drukarki, warto dodać, że zawiera ona mechanizm drukujący termiczny firmy APS, a wyświetlacz operatora: VFD lub LCD (podświetlenie niebieskie). Natomiast moduł kopii elektronicznej Innova EJ jest całkowicie bezobsługowy (bez konieczności szkolenia personelu), o pojemności wystarczającej na cały okres użytkowania. Dostęp do kopii paragonów możliwe jest przez: złącze USB drukarki (nie przerywając pracy kasjera), MENU drukarki lub włożenie modułu do komputera (USB).

Innova SA rozpoczęła komercyjną sprzedaż urządzeń fiskalnych w 2002 roku od wprowadzenia na rynek gamy drukarek fiskalnych opartych na modelach Innova Profit oraz Innova Market w różnych wersjach i odmianach programowych. Urządzenia te projektował zespół doświadczonych konstruktorów nadzorowanych przez Mirosława Baranowskiego prezesa zarządu Innova, który jest autorem ponad 40 urządzeń fiskalnych. Od roku 2002 firma sukcesywnie rozwija swoją ofertę produktową która już dzisiaj jest jedną z najbogatszych na rynku polskim.