Ostatnie przekształcenie miało miejsce 6 października 2010 roku w Toruniu, gdzie nowy E.Leclerc powstał w dzielnicy Rubinkowo. Placówka liczy dwa tys. mkw. Wcześniej sklepy Billi przekształcane były w Wodzisławiu, Jastrzębiu i Śremie. Na początku wrześniu br. otwarto także nowy sklep w Sosnowcu na Górnym Śląsku. A dwa sklepy zostały uruchomione w połowie sierpnia br. w Gliwicach. Markety te stanowią jedynie część rebrandingu, który już przekroczył półmetek. Jak zapowiada zarząd E.Leclerc do końca 2010 roku zmodernizowane i dostosowane do standardów francuskiego detalisty, zostaną wszystkie przejęte placówki Billa. Sklepy, należące wcześniej do sieci Billa, zmieniają nie tylko logo, ale również wystrój i aranżację wnętrz. Zmieniana i poszerzana jest również ich oferta asortymentowa.

E.Leclerc na początku 2010 roku wszedł w posiadanie 25 supermarketów marki Billa. Już w lipcu 2009 roku grupa E.Leclerc podpisała warunkową umowę z grupą REWE w Polsce o zakupie tych sklepów.

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwszy hipermarket francuskiego detalisty w naszym kraju został uruchomiony w 1995 roku. W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, czyli o 7,8 proc. więcej w stosunku do roku 2008.