Grunty znajdujące się przy ul. Walczaka i Silwanowskiej w Gorzowie Wielkopolskim przeznaczone są na cele komercyjne, w tym budowę obiektów usługowych handlu wielkopowierzchniowego, obiektów produkcyjnych, składów albo magazynów. Choć przetarg ustny ma się dopiero odbyć (zaplanowany jest na 28 października), to już wiadomo, że miastu nie uda się sprzedać nieruchomości. Bowiem do kasy miasta w wyznaczonym terminie nie wpłynęło żadne wadium od zainteresowanych firm.

– To skutki kryzysu na rynku nieruchomości. To nie pierwsze miejskie grunty, na które w tym roku nie udaje nam się znaleźć nabywców – tłumaczy Jolanta Cieśla, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gorzowie Wielkopolskim.

Cena wywoławcza łącznie za trzy wystawione na sprzedaż parcele wynosiła blisko 46,7 mln zł (pow. 238 437 mkw.). Przedstawiciele gorzowskiego magistratu zapowiadają, że spróbują jeszcze raz sprzedać działki, ale najwcześniej na początku przyszłego roku.

W planie miasto ma także sprzedaż mniejszego terenu pod wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Tym razem chodzi o działkę przy ul. Myśliborskiej. Cena wywoławcza za parcelę o powierzchni ponad 20 tys. mkw. wynosi 4,1 mln zł netto. Zainteresowani inwestorzy mają czas na wniesienie wadium do 6 stycznia 2011r.