Od 18 do 22 października odbyły się pierwsze zapisy chętnych do uczestnictwa w zajęciach proponowanych przez ośrodek „U Siemachy”. W tych dniach zgłosiło się aż 1251 osób, które chciałyby skorzystać z zaplecza placówki – pracowni plastycznej, artystycznej, tanecznej, językowej, modelarnii, sali multimedialnej, siłowni i sali fitness.

Tak wielkie zainteresowanie dzieci i młodzieży „Siemachą” pokazuje, jak ośrodek był w Tarnowie potrzebny – mówi z zadowoleniem Rafał Sonik, prezes Gemini Holdings, spółki która wybudowała tarnowski ośrodek.

Wkład Gemini w budowę ośrodka „U Siemachy” wyniósł osiem milionów złotych. Współprojektantem tarnowskiego ośrodka były Bartosz Kuśnierz, wychowanek krakowskiej „Siemachy”, który obecnie pracuje dla właściciela Gemini Park Tarnów, spółki Gemini Holdings.

– Cieszymy się, że „Siemacha” rusza. Chcemy mieć wkład w pozytywny wpływ na młodych ludzi – mówi Kinga Witek, dyrektor marketingu i PR Gemini Park Tarnów. – Uczestniczyliśmy w powstaniu ośrodka i na pewno dalej będziemy współpracować – zapewnia.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów jest usytuowane w północnej części Tarnowa. W obiekcie o łącznej powierzchni ok. 80 tys. metrów kwadratowych znajduje się blisko 70 salonów sprzedaży oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Galerii należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama oraz Media Markt. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings.