Do nowo utworzonej firmy Sieć Północ włączono zrzeszenie sklepów Sieci 34. Prezesem spółki został Piotr Wałdowski, dotychczasowy dyrektor Sieci 34. Kluczowym zadaniem firmy jest rozwój systemów franczyzowych w całej Polsce. Obecnie pełną obsługę zrzeszonym placówkom handlowym zapewnia dwanaście biur Sieci 34 na terenie kraju. Do końca 2010 roku ma funkcjonować około 200 placówek TOP Sieć 34, a w perspektywie 3 lat – 700 na obszarze całego kraju.

– Za kilka lat rynek detaliczny się skonsoliduje. Właściciele sklepów, którzy nie przystąpią do sieci, zapewniającej dostawy towaru w dobrej cenie, będą mieli problem z utrzymaniem się w warunkach trudnej konkurencji rynkowej – przekonuje Piotr Wałdowski, prezes Sieci Północ. – Warto zdać sobie sprawę, że przystąpienie do Sieci 34 to sposób na przeciwstawienie się wielkim sieciom handlowym, których powstaje coraz więcej, właściwie sposób na przetrwanie – dodaje.

Oferta franczyzowa skierowana jest do małych i średnich sklepów. Do głównych korzyści wypływających z funkcjonowania w jej ramach należy: ujednolicenie wizualizacji zewnętrznych sklepów zrzeszonych, pomoc specjalistów w wizualizacji wewnętrznej sklepu oraz negocjowanie konkurencyjnych warunków zakupowych.

Sieć34 rozpoczęła działalność na Pomorzu, a następnie rozpoczęła rozbudowę sieci i otworzyła swoje sklepy w największych miastach Polski. W 2007 r. zarządy spółek Rabat Pomorze, Bomi oraz Rast połączyły swoje siły i podpisały listy intencyjne, w ramach których utworzyły Grupę Kapitałową Bomi.

Grupa Kapitałowa Bomi jest jedną z największych sieci supermarketów delikatesowych oraz supermarketów typu premium w naszym kraju. Grupa posiada obecnie ok. 70 sklepów delikatesowych i supermarketów w 19 miastach Polski. Dodatkowo ok. 50 placówek w systemie pełnej franczyzy, a także ponad 1,5 tys. sklepów partnerskich połączonych w ramach sieci Sieć 34 oraz eLDe.