Piotr Kulawiński, prezes zarządu, Redan SA

Stara Tkalnia to obiekt o powierzchni 10,5 tys., położony w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Sulejowskiej 45, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Budynek wykonany z czerwonej cegły ma cztery kondygnacje. Poziomy łączy wieża będąca charakterystycznym elementem bryły. Odrestaurowane wnętrze ma trzy windy, ruchome schody i przestrzenie gotowe do aranżacji spełniających wymagania nowoczesnych marek. Dogodny dojazd komunikacją miejską oraz parking naziemny na 300 miejsc sytuuje galerię wśród najlepiej położonych i dostępnych miejsc w mieście. Planowane otwarcie to połowa 2011 roku. Inwestorem projektu jest spółka TMR, zaś za komercjalizację odpowiada GPC.

Stara Tkalnia mieści się w założonej w 1896 roku manufakturze piotrkowskiej, zaprojektowanej przez inż. Józefa Majchrowskiego. Budynek który przez ostatnie 50 lat był użytkowany przez Zakład Przemysłu Dziewiarskiego Sigmatex, jest perłą na mapie obiektów dawnej, przemysłowej architektury w Polsce. W roku 2006 przeszedł renowację, której plany opracował architekt Jerzy Lutomski. Jego dziełem jest także Manufaktura Łódzka. 

Centra handlowe w dawnych fabrykach to trend światowy. Takie obiekty wykorzystują doskonałe połączenie ciekawych architektonicznie przestrzeni z nowoczesną, dynamiczną ofertą handlową. Do znanych w Polsce tego typu centrów, takich jak Stary Browar czy Manufaktura Łódzka dołączy Piotrków Trybunalski ze Starą Tkalnią.