Stradivarius to nowoczesna marka, która wprowadza najświeższe trendy na ulice miast. Klientkami butiku są zwykle kobiety młode i nowoczesne, ze świeżym i kreatywnym stylem. W bogatym asortymencie sklepu znajdziemy m.in. sukienki, bluzki, dżinsy, czy inne akcesoria, jak na przykład biżuteria. Cechy marki Stradivarius to wyjątkowy krój oraz świetne materiały.

Stradivarius swoje pierwsze sklepy z odzieżą otworzył w 1994 r. W 1999 r. firma została przejęta przez Grupę Inditex.

Inditex to hiszpańska grupa odzieżowa posiada ponad 4,5 tys. sklepów na całym świecie. Największą siecią Inditexu jest Zara. Firma posiada również marki: Bershka, Pull&Bear, Uterqüe, Oysho i Massimo Dutti.

Otwarta w 2009 roku Cuprum Arena w Lubinie to pierwsza galeria handlowa na świecie, która powstała na kształcie koła. Powierzchnia handlowa obiektu wynosi 35 tys. mkw. Na trzech piętrach znajduje się tu 130 sklepów, a także lokale usługowe i gastronomiczne. Wśród marek, które znajdują się w Cuprum Arena wymienić należy market spożywczy Alema, kilka restauracji, np. Pizza Hut, Burger King, FFC, MC Donalds, EFEZ. Swoje butiku otworzyły tu m.in.: Mohito, Orsay, Reserved, House, Marconi, Solar. Galeria podpisała umowy z kilkoma znanymi firmami obuwniczymi, m.in. Ryłko, CCC, Deichmann.