Od najbliższej środy dzieci, które odwiedzą restaurację Da Grasso w Porcie Łódź i zamówią zestaw Pizza Junior (cena 12,99 zł) będą mogły wziąć udział w warsztatach pieczenia pizzy. Każde dziecko, które weźmie udział w szkoleniu zostanie wyposażone w stolnicę, wałek i fartuszek, a po przygotowaniu i zjedzeniu upieczonej pizzy otrzyma dyplom i upominek. Kolejne warsztaty odbywać się będą codziennie od poniedziałku do czwartku od godziny 13.

Warsztaty prowadzone są w ramach akcji Mały Kucharz organizowanej w wybranych lokalach Da Grasso w Łodzi. Akcja, oprócz celów marketingowych, ma także rozbudzić w dzieciach talenty kulinarne.

Inwestorem i deweloperem projektu Port Łódź jest Inter IKEA Centre Polska SA, należąca do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim znane marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz firmy odzieżowe. IICP jest obecnie właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz dwóch w Warszawie.