Właścicielami obu nowych sklepów są mulitfranczyzobiorcy Komfortu. Każdy z nich zarządza jeszcze dwiema innymi placówkami. Sklep w Nysie został zlokalizowany przy ul. Grodkowskiej 46. W jego asortymencie znajdują się podłogi oraz drzwi. Natomiast drugi z nowootwartych sklepów ruszył przy ul. Zbożowej 1 w Kętrzynie. Oferta tej placówki również obejmuje podłogi oraz drzwi.

Obecnie sieć Komfort liczy 158 sklepów, z czego w Polsce 118 sklepów własnych i 32 franczyzowe oraz placówki działające poza granicami naszego kraju: siedem sklepów w Czechach i jeden na Słowacji. Jak zapewniają przedstawiciele Komfortu, planowany jest dalszy rozwój sieci w systemie partnerskim.

Firma Sklepy Komfort SA powstała w 1992 roku w Szczecinie i w ciągu 18 lat działalności stała się nowoczesną siecią handlową. Spółka oferuje szeroki wybór podłóg, drzwi i tkanin. Obecna jest nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. W kwietniu 2007 roku sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.