Nowa w Płocku galeria handlowa powstała u zbiegu ulic Tysiąclecia, Przemysłowej i Bielskiej, na działce należącej niegdyś do Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych. Jej pierwszą, oficjalną odsłonę inwestorzy już dziś zapowiadają na druga połowę listopada. Zapewniają jednocześnie, że ta data nie zostanie już przesunięta. Spekulacje na temat otwarcia pojawiały się bowiem już w 2009 roku, a wydarzenie to było ciągle odkładane w czasie. Wszyscy spodziewali się inauguracji obiektu już w maju bieżącego roku.

Teraz, wraz z dniem otwarcia Galerii Mosty, mieszkańcy miasta zyskają dostęp do sklepów takich jak sieć elektromarketów Media Expert, odzieżowe Reserved, Cropp Town, House, Camaieu, Sportodrom, obuwniczy Deichmann, drogeria Rossmann, salon prasowy Empik. Operatorem spożywczym w nowej galerii będą popularne delikatesy Piotr i Paweł. Pojawią się również lokale usługowe.

Galerii Mosty liczy na dużą frekwencje klientów, zwłaszcza, że jest zlokalizowana w pobliżu centrum Płocka. – Galeria pragnie stać się aktywnym członkiem społeczności lokalnej – mówi Gabriela Woronko z Atrium Poland Real Estate Management. Zapewnia przy tym, że obiekt jest w pełni dostosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych i pozbawiony barier architektonicznych.