Poza „Smoczką” – wybudowaną na osiedlu Dziubków – w mieście powstała już Galeria Viva, która swoje otwarcie miała pod koniec sierpnia 2010 roku. Trzecia inwestycja ma zostać oficjalnie otwarta najwcześniej na wiosnę przyszłego roku, tak zapowiadają przedstawiciele galerii, której inauguracja została przesunięta z grudnia 2010 roku.

Inwestycje były długo wyczekiwane przez mieszkańców Mielca, zwłaszcza że prasa lokalna często wypominała inwestorom spore opóźnienia i prognozowała nawet rezygnację z realizacji przedsięwzięć.

Głównym najemcą Centrum Handlowego „Smoczka” jest salon meblowy Black Red White, który funkcjonuje na powierzchni dwóch tys. mkw. Dodatkowo mieszkańcy Mielca w nowym centrum handlowym mogą nabyć sprzęt ADG i RTV i asortyment z zakresu wyposażenia wnętrz. Jest też supermarket, apteka, salonik prasowy i kwiaciarnia. Wszyscy najemcy mają do dyspozycji przestrzeń około 4,5 tys. mkw. Smoczka jest największą z trzech mieleckich inwestycji handlowych. Powierzchnia pozostałych galerii sięga około 2-2,5 tys. mkw. Będą też różnić się nieco formatem sklepów. „Smoczka” jest pierwszym w mieście tematycznym centrum handlowym.

Mielce jest miastem o powierzchni ponad 46 km kw., leżącym w woj. podkarpackim. Liczba mieszkańców sięga blisko 61 tys.