Na rynku Europy Środkowo-Wschodniej nastąpił około 60-procentowy wzrost wartości inwestycji komercyjnych w porównaniu z drugim kwartałem 2010 roku i aż 120-procentowy w stosunku do trzeciego kwartału 2009 roku – wskazują wyniki analiz rynkowych ogłoszonych przez CB Richard Ellis w październiku br.

W przypadku Polski, całkowita wartość transakcji w tym okresie sięgnęła poziomu 826 mln euro i była najwyższa od trzeciego kwartału 2007 roku.

– Polska jest rynkiem stale rozwijającym się. Myślę, że jest tu duży potencjał – podkreślał wcześniej Neville Moss. W jego opinii, Polska jest jednym z wiodących krajów, w którym nadal będzie wzrastać zwłaszcza aktywność sieci handlowych.

CB Richard Ellis, z siedzibą w Los Angeles to firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Zatrudnia około 29 tys. pracowników i obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ponad 300 placówkach na całym świecie (z wyłączeniem firm stowarzyszonych i partnerskich). Jak już pisaliśmy, od listopada CB Richard Ellis będzie mieć nowego dyrektora zarządzającego w Polsce. Zostanie nim Colin Waddell, związany z firmą od 10 lat. Zastąpi na tym stanowisku Charlie’go Wardroper’a, który wróci do Wielkiej Brytanii.