Do końca roku powstanie co najmniej 12 sklepów

Jeszcze w tym roku zostaną otwarte co najmniej cztery placówki Deichmanna: w CH Bemowo w Warszawie, Rental Parku w Chojnicach, CH Agora w Bytomiu i CH Auchan w Gliwicach.

Niedawno byliśmy również świadkami debiutu sieci na lokalnych rynkach – nowe sklepy pojawiły się w Inowrocławiu i Środzie Wielkopolskiej. Otwarcia doczekał się również salon obuwniczy w Galerii Victoria w Wałbrzychu.

Firma inwestuje także w już istniejące sklepy i dostosowuje ich koncepcję do aktualnych standardów i wymogów rynku. W 2010 roku zmieniono aranżację aż 10 placówek. Przebudowane zostały m.in. salony w CH Tesco w Krakowie przy ul. Kapelanka oraz Wielickiej, w CH M1 w Markach, CH Real w Opolu i Auchan w Białymstoku. Na początku roku 2011 zostaną zmodernizowane placówki w Galerii Dominikańskiej, CH Plejada w Bytomiu i CH M1 w Czeladzi.

Firma Deichmann z siedzibą w Essen (Niemcy) została założona w 1913 roku i do tej pory pozostaje w rękach rodziny Deichmann. Przedsiębiorstwo jest liderem w detalicznej sprzedaży obuwia na rynku europejskim i zatrudnia na całym świecie ponad 28 tys. pracowników. Firma obecna jest w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Danii, Polsce, Słowacji, Czechach, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Włoszech, Litwie, Turcji, Bułgarii i na Węgrzech. Grupa dział także w Szwajcarii (Dosenbach, Ochsner, Ochsner Sport), Holandii (vanHaren) i w Stanach Zjednoczonych (Rack Room Shoes, Off Broadway, Deichmann). W 2010 dołączyła do niej również Hiszpania. Natomiast w 2011 firma otworzy swoje sklepy w Serbii.